20:25
Прем'єр-Міністру України Д.А. Шмигалю Міністру охорони здоров'я М.В. Степанову Голові Комітету Верховної Ради України з питань ОЗ

Прем'єр-Міністру України

Д.А. Шмигалю

Міністру охорони здоров'я

М.В. Степанову

Голові Комітету Верховної Ради

України з питань охорони здоров'я

М.Б. Радуцькому

 

 

Шановні керівники органів

державної влади.

 

Звернутися до вас змушує надзвичайна ситуація, яка склалася в Національному Науковому Центрі Радіаційної Медицини (ННЦРМ) у зв'язку з рішеннями влади про масовий прийом ургентних хворих цією установою.

Наголошую, що ННЦРМ на сьогодні залишився чи не єдиним медичним закладом з надання спеціалізованої медичної допомоги постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій і випробувань, працівниками АЕС... Загалом це близько 2-х млн. осіб.

У зв'язку зі скаргами чорнобильців, які сьогодні проходять там лікування, я особисто відвідав заклад, зустрівся з його керівництвом.

З'ясувалося, що з листопада поточного року ННЦРМ включений до медичних закладів, що надають ургентну меддопомогу пацієнтам, які не мають певних ознак захворювання на COVID-19. Для цього було поставлено завдання перепрофілювати 25 ліжко-місць.

Фактично ж доставляється набагато більше хворих, на стаціонарному лікуванні вже перебуває майже утричі більше пацієнтів. При цьому відсутні: будь-яке додаткове фінансування закладу, матеріально-технічна допомога, забезпечені лікарськими засобами. У зв'язку з перевантаженням і недостатнім забезпеченням відзначається високий рівень смертності серед таких хворих.

Крім цього, ургентні хворі не проходять попереднього тестування, в результаті цього хворіє медперсонал (наразі близько 70 осіб), а також створюється реальна додаткова загроза здоров'ю та життю близько 250 важкохворих чорнобильців (з яких близько 40 - на онкологічні захворювання), які сьогодні проходять стаціонарне лікування в ННЦРМ.

Розуміємо, що в умовах пандемії потрібно задіювати ресурси усіх медичних установ країни. Але ж не у такий спосіб, що створює додаткові загрози життю і здоров'ю людей!!!.

Вимагаємо негайного реагування, з метою усунення зазначених загроз та забезпечення права чорнобильців, а також інших наших громадян, на отримання якісної медичної допомоги.

Про прийняті рішення прошу поінформувати ВГОІ "Союз Чорнобиль України".

 

За дорученням Центральної Ради

Президент ВГОІ "С Ч У"                                                             Михайло Хрущенко

Переглядів: 790 | Додав: IM61 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar